• SS WHİTE İMPRESSİON PASTE ÇİNKO OKSİT OJENOL ÖLÇÜ PASTASI

SS WHİTE İMPRESSİON PASTE ÇİNKO OKSİT OJENOL ÖLÇÜ PASTASI 

SS WHİTE IMPRESSİON PASTE (ÖLÇÜ PASTASI)

Kullanım Talimatları

Tanım: SS White lmpresion Pasta, karışım donduğunda, ağız içi ölçüleri almaya uygun yarı-sert bir materyel form olan, iki parçalı bir çinko oksit ve Öjenol bazlı bir ölçü maddesidir.

İçerik: Her Pakette

2 Tüp Çinko Oksit Pasta (150g) 2 Tüp Öjenol Pasta (60g)

2 Tüp Anahtar

1 Parşomen Karıştırma Pedi

Endikasyonları: Tek ölçü kaşığında ikincil ölçü alımları ve proteze direkt olarak materyal uygulandığı yerde. Tam ya da parsiyal ölçülere ve materyalin esnek olması gereken durum­larda uygun değildir.

Kontraendikasyonlar ve Uyarılar: Öjenol yada karanfil yağına alerjisi olduğu bilinen hasta­larda kullanmayın. Pasla ve dudakların birbirine temas etmemesi için vazelin       (Pelroleumjelly) sürün.

Saklama: Oda sıcaklığında (18-25 C) ‘de, direkt güneş ışığından ve diğer ısı kaynaklarından uzak tutunuz. Buzdolabı gerekli değildir. Eğer Öjenol (kırmızı) soğuk ve çıkması zorlaşırsa, tüpü ılık suyun içine daldırarak ısıtabilir ve pastayı yumuşatabilirsiniz. Kullanımdan hemen sonra tüpün kapağını kapatınız ve kapakları değiştirmekten sakınınız. SS White impression Paste eğer belirtildiği koşullarda saklanırsa raf ömrü 5 yıldır. Son kullanım tarihinden sonra kullanmayınız.

Porsiyonlama: Uygulama için yeterli toplam hacmi vermek için, sağlanan tüp anahtarlarıyla, her tüpten eşil uzunlukla pastayı karıştırma pedine çıkarıp koyun. Her bir pastadan 75-100 mm bir yetişkin için üst ölçü yada biraz daha azı, bir alt için genellikle yeterli olur. Her iki pastanında miktarlarını değiştirerek donma özelliklerini değiştirmeye teşebbüs etmeyiniz. Çinko oksitln öjenole oranı hacimsel 1 :1 yada kütlesel olarak 2,5 :1,0 ‘dır.

Karıştırma: Büyük paslanmaz çelik bir spatül kullanarak, kırmızı yada beyaz çizgiler olmak­sızın, tek biçimli bir pembe olana kadar kuvvetle iki pastayıda karıştırınız. En başarılı yol, önce küçük bir bölgede karışımı kazıyıp, spatül bıçağının üstüne bir porsiyon pasta alıp sığ bir açı ile karıştırma yüzeyine doğru bir macunu diğer macunla 10 saniye karıştırın ve karıştırma işlemini tekrarlayın. Spatulanın üstünde diğer tarafında kalabilecek karışmamış materyele dikkat edin. Karıştırma 20-30 saniyede tamamlanmalıdır ve SS White impresslon Paste nin karıştırma başlangıcından sonra 2¼. 21/, dakika çalışma zamanı vardır.

Uygulama: Karıştırdıktan hemen sonra karışmış macunu ölçü kaşığına yada protez tabağına uygulayın ve ölçünün ve karıştırma başlangıcından itibaren 2,5 dakikadan önce ağızda iyi yerleştiğine ve tutulduğuna emin olun.

Donma: Karışmış materyal ağızda 4.5 dakika içinde donar. Artan ortam ısısı donmayı yaklaşık 10 derece selsiyus hızlandırır.

Ölçü Sonrası Uygulama: Kan ve tükürüğü çıkartmak için derhal akan soğuk suyun altında ölçüyü çalkalayın. Ölçü, çinko oksit/öjenol ölçü materyelerine uygun bir dezenfektan solüsyonu ile üreticinin talimatlarına göre dezenfekte edilmelidir. Uygun dezenfektanlar hipoklorit, glutaraldehid ve iodophor bazlı ürünler. Dezenfeksiyon bittiğinde soğuk akan su altında bütün dezenfektan kalıntıları çalkalanmalıdır. Materyal havada stabildir ve modelleme de herhangi bir gecikmeden dolayı çok belirgin küçülme olmaz, minimumda tutulur.

Temizleme: Donmuş impresion paste ateşle spatulayı biraz ısıtırarak yada alkol yada aseton gibi çözücüyle silerek çıkarılabilir.

Lot Numarası: Kartonun üstündeki batch kod iki haneli sırasal lot numarasını takip eden 4 haneli hafta ve üretim yılından oluşur. Lot numarasının ve yılı her bir tüpün kıvrıldığı kesimde kısaltılmıştır. Batch numarasını herhangi bir yazışma için not alın.

SS White Impression Paste (Ölçü Pastası)

Uyarılar

Bileşen maddeler gözlere yada cildi irrite edebilir.

Bu ürün diş hekimi tarafından sadece profesyonel kullanım içindir.

Çocuklarının erişebileceği yerden uzak tutunuz.

Gözle temas halinde, derhal bol miktarda su ile çalkalayıp, tıbbi yardım alınız.

SS White Impression Paste (Ölçü Pastası)


SS WHİTE İMPRESSİON PASTE ÇİNKO OKSİT OJENOL ÖLÇÜ PASTASI

  • Ürün Kodu: SS WHİTE İMPRESSİON PASTE ÇİNKO OKSİT OJENOL ÖLÇÜ PASTASI
  • Stok Durumu: 1

Etiketler: , İMPRESSİON, PASTE, ÇİNKO, OKSİT, OJENOL, ÖLÇÜ, PASTASI, SS WHİTE, SSWHİTE, DENTAL, DİŞ, DENT, ÖLÇÜ, PROTEZ, PROTEZDİŞ, DAMAK, DENTİST