• IONOFIL U CAM IYONOMER DOLGU SİMANI VOCO

IONOFIL U CAM IYONOMER DOLGU SİMANI VOCO


VOCO Ionofil® U

  • 15gr toz 10ml likit

  •  Özellikle çocuk dişleri için Cam İyonomer Dolgu
  •  İonofil, mine ve dentine kimyasal bağ ile tutunan bir cam polyalkenoate restorasyon simanıdır.

 

Kullanım alanları:


  • Süt dişlerinin restorasyonlarında (özellikle class 1 dolgularda)
  • V şeklinde hasarlı alanlarda, kole bölgesinde mine ve kök yüzeyindeki class 5 dolgularda
  • Çürük lezyonu bulunan kavitelerde
  • Class 3 dolgularda ve küçük class 1 dolgularda (fissür çatlaklarının örtülmesi dahil), kronlanacak dişlerin tamamlanmasında
  • Dentin pinlerinin ve ortodontik braketlerin yapıştırılmasında


Ionofil, mine ve dentine kimyasal bağ ile tutunan bir cam polyalkenoate restorasyon simanıdır.


Kullanım alanları: 


Süt dişlerinin restorasyonlarında (özellikle class 1 dolgularda). - V şeklinde hasarlı alanlarda, kole bölgesinde mine ve kök yüzeyindeki class 5 dolgularda. - Çürük lezyonu bulunan kavitelerde. - Class 3 dolgularda ve küçük class 1 dolgularda (fissür çatlaklarının örtülmesi dahil), kronlanacak dişlerin tamamlanmasında, olarak - Dentin pinlerinin ve ortodontik braketlerin yapıştırılmasında.


Kullanım şekli:


Ionofil’ in dentine iyi bağlantı yapması için genellikle retansiyonlar oluşturmaya gerek yoktur. Yinede andırkatlar dolgunun tutuculuğuna ek yarar sağlarlar. Dolgunun kalınlığı 1 mm’ den az olmamalıdır. Çürük bulunan durumlarda kaviteyi temizleyiniz (örneğin % 3’ lük hidrojen peroksit ile), su ile yıkayınız ve kurutunuz (hava ile). Dentini çok fazla kurutmamaya dikkat ediniz. 1 - 1,5 mm’ den fazla dentin kalınlığı kaldığı durumlarda ek bir kaide konulmasına gerek yoktur. Eğer dentin kalınlığı 1 mm’ den az kalmışsa pulpanın kalsiyum hidroksit ile korunması tavsiye edilir.


Toz şişesini kullanmadan önce iyice çalkalayınız.


Ionofil toz ve likidini, cam ya da başka bir karıştırma yüzeyine koyunuz, tozu likide önceleri azar azar sonra artan miktarlarda karıştırınız. 1 damla likit için 1 ölçek toz kullanınız. (karıştırma oranı; 4,75 gr toz: 1 gr likit).


Likidi damlatırken şişenin tamamen dik olmasına dikkat ediniz. Karıştırma için sert bir plastik spatül gereklidir. Karıştırma zamanı 1 dakikayı aşmamalıdır. Karıştırılmasından sonra çalışma zamanı yaklaşık 2 - 3 dakikadır.


Sıcaklık 15 °C - 25 °C olmalıdır. Dolgunun kaviteye uygulanmasından sonra sertleşme süresi yaklaşık 2 ½ dakikadır. Uygulama esnasında çalışma alanının kuru olmasına dikkat ediniz. Rubber dam kullanılması tavsiye edilir.


Class 5 kaviteler en azından 1 mm derinlikte olmalıdır. Çok ince kenarlı dolgulardan kaçınınız. Yüzeyel olması halinde klasik şekilde kullanınız.


Ionofil uygulandıktan hemen sonra dolguyu bir matriks ya da bant ile izole ediniz. Sertleşmesi esnasında Ionofil su kontaminasyonuna karşı çok hassastır.


Bu nedenle bantların ya da matriksin çıkartılmasından hemen sonra cila maddesi ile kaplanması gereklidir. Cila i hava ile 10 - 15 saniye kurutunuz (maddenin yer değiştirmemesi için çok basınçlı hava uygulamayınız) ve 1 - 2 dakika kadar kuru kalmasını sağlayınız. Ionofil’ in sertleşmesinden sonra, uygulamadan en az 4 - 6 dakika sonra (karıştırma sıcaklığı ve oranına bağlıdır), artık maddeler keskin bir alet ile ortamdan uzaklaştırılabilir ve konturlama yapılabilir (lastik disklerle).


Sonra tekrar cila maddesi ile kaplanmalıdır.


Cilalamakta en iyi sonuç, dolgunun yapılmasından 24 saat sonra elde edilebilir. Dikkat edilecekler: Pulpal alanda irritasyonu engellemek için pulpa koruyucuları kullanınız.


(1 - 1,5 mm’ den az kaldığında). Kullandıktan sonra nemden etkilenmemesi için toz ve likit şişelerinin kapaklarını hemen kapatınız.


Mukoza ve gözlere temas etmemesine dikkat ediniz. Ionofil; Na-Ca-floridsilikat, poliakrilik asit ve pHB-Ester içermektedir.


Bunlara karşı alerjisi olanlarda, son kullanma tarihinden sonra ve toz kısım topaklar haline gelmesi halinde Ionofil’ i kullanmayınız.


Adezyonu sağlamak için dentine izolasyon maddeleri uygulamayınız. (pulpa koruyucuları hariç). Ionofil toz ve likit şişelerini sıkıca kapatıp oda sıcaklığında (15 °C - 25 °C) saklayınız.


Ürünlerimiz diş hekimliğinde kullanılması için geliştirilmiştir.


Ürünlerimiz hakkında verdiğimiz bilgiler bizce önemli bilgilerdir.


Sözlü ve yazılı olarak verdiğimiz bilgiler bizim için en önemli bilgilerdir ve kullanıcıya mecburiyeti yoktur.


Bizim verdiğimiz bilgiler, sizin ürünlerimizi başka uygun alanlarda kullanmanıza engel teşkil etmemektedir.


Ürünlerin kullanımı bizim dışımızda kullanıcı kontrolünde olduğu için uygulamalardan tamamen kullanıcı sorumludur.


Tabii ki, belirttiğimiz şartlarda, genel standartlarda kullanılması ve genel satın alma kurallarına uyulması durumunda ürünlerimizi garanti etmekteyiz.

IONOFIL U CAM IYONOMER DOLGU SİMANI VOCO

  • Ürün Kodu: IONOFIL U CAM IYONOMER DOLGU SİMANI VOCO
  • Stok Durumu: 6

Etiketler: , IONOFIL U, CAM, IYONOMER, DOLGU, SİMANI, VOCO