• MERON CAM İYONOMER YAPIŞTIRMA SİMANI VOCO

MERON CAM İYONOMER YAPIŞTIRMA SİMANI VOCO

ENDİKASYONLAR :

KRON , KÖPRÜ , İNLAY , ONLAY , PİN , POST VE ORTODONTİK APAREYLERİN SİMİTASYONUNDA 

Ağız ortamında düşük çözünürlülük

Düşük asit oranı

Doku dostu


PAKETLEME : 35 gr toz, 15 ml likit


Meron Kullanım talimatı EN/ISO 9917' e uygundur Meron, cam iyonomer (cam polialkenat) esaslı bir yapıştırıcı simandır.

Meron, ağızda düşük çözünürlük ve asit oranına sahiptir.

Kullanım alanları: Kron, köprü, inley, onley, pin, post ve ortodontik bantların yapıştırılmasında. Kullanım şekli: Mine, dentin ve metal yüzeyleri temizleyiniz, tamamen kurutunuz.

Meron' un özelliklerini bozabileceğinden, diğer madde artıklarının tamamen uzaklaştırılmış olduğundan emin olunuz. 

Geçici restorasyonların, ojenol içermeyen bir siman ile yapıştırılması tavsiye edilir. Yapıştırmadan önce güdüğü temizleyiniz, yıkayınız (örneğin; H²O² ile) ve kurutunuz. Kullanmadan önce toz şişesini iyice çalkalayınız! 15 – 23 ºC arası sıcaklıkta çalışılmalıdır.

Bir damla likit ile, bir ölçek toz karıştırılmalıdır. (toz/likit oranı = 3,0 gr : 1 gr). Toz ve likidi uygun bir cam ya da karıştırma yüzeyine koyunuz.

Likidi damlatırken, şişeyi dik tutunuz. Tozu 3 bölüme ayırmanız ve tozu bölümler halinde sert plastik spatül ya da bir başka abrazyona dayanıklı spatül kullanarak likide karıştırmanız tavsiye edilir.

Karıştırma zamanı Çalışma zamanı Sertleşme zamanı 30 saniye 3 dakika 5 - 7 dakika Uygulama: Meron' un oda sıcaklığında yaklaşık 3 dakika çalışma süresi vardır ve 5 - 7 dakika sonra sertleşir (ağızda 3 - 5 dakikada). Sıcaklığın yükselmesi ile çalışma süresi kısalır, sıcaklığın azalması ile ise kısalır.

Doğru karışım kıvamı; Meron' un sert bir fırça ile güdüğe sürülebilecek kıvamda olduğu zamandır. Uygulama ve sertleşme esnasında su ve tükürük ile temas etmemesine dikkat ediniz.

Endikasyonları ve dikkat edilecekler: Artık maddeler 10 - 15 dakika sonra temizlenebilir, sond kullanılması tavsiye edilir. Geçici restorasyonların yapıştırılması öncesi güdüklerin ve yüzeylerin hassasiyetini giderilmesi gerekmektedir. Cila ve diğer madde (örneğin; izolasyon maddeleri) atıkları tutunmayı etkileyebileceğinden Meron kullanılmadan önce ortamdan uzaklaştırılmalıdırlar.

Aşırı miktarda siman uygulamayınız ve pulpayı korumak için yeterli dentin kalınlığı olduğundan emin olunuz. Gerektiğinde ve endike olduğu durumlarda pulpaya yakın alanlarda kaide veya kor materyali uygulanmalıdır. Aletleri kullandıktan hemen sonra, siman artıkları donmaya başlamadan önce soğuk su ile yıkayınız.

Ortodontik bandların çıkartılmasından sonra siman artıkları ultrasonik sond ile kolayca ve hızla temizlenebilir. Meron; poliakrilik asit, floro silikat ve parabens içermektedir.

Bu maddelere alerjisi olan kişilerde Meron kullanılmamalıdır. Saklama koşulları: Kullanımdan hemen sonra, dayanıklılığını azaltacağından nem infiltrasyonunu önlemek için toz şişesinin kapağını kapatınız. 4 °C - 23 °C ısıda saklayınız. 


Ürünlerimiz diş hekimliğinde kullanılması için geliştirilmiştir.

Ürünlerimiz hakkında sözlü ve yazılı olarak verdiğimiz bilgiler bizim için önemlidir ancak kullanıcı açısından bağlayıcı değildir.

Bizim verdiğimiz bilgiler, sizin ürünlerimizi başka uygun alanlarda kullanmanıza engel teşkil etmemektedir ancak ürünlerin kullanımı bizim dışımızda kullanıcının kontrolünde olduğu için, uygulamalardan tamamen kullanıcı sorumludur.

Tabiî ki belirttiğimiz şartlarda, genel standartlarda kullanılması ve genel satın alma kurallarına uyulması durumunda ürünlerimiz garantimiz altındadır. 

MERON CAM İYONOMER YAPIŞTIRMA SİMANI VOCO

  • Ürün Kodu: MERON CAM İYONOMER YAPIŞTIRMA SİMANI VOCO
  • Stok Durumu: 15

Etiketler: , MERON, CAM, İYONOMER, YAPIŞTIRMA, SİMANI, VOCO, KRON, KÖPRÜ, İNLAY, ONLAY, PİN, POST, VE, ORTODONTİK, APAREYLERİN, SİMİTASYONUNDA