KALSİN ALVEOGEL KURU SOKET PATI 12 GR 


12 gr lık kavanozdadır.

Kuru soket / Alveolit tedavisinde kullanılır.


Terapik endikasyonları:


Kuru diş yuvalarının tedavisi. Daha önceden kuru diş yuvasına sahip hastaların zor ve travmatik diş çekimi işlemlerinde diş çekimi sonrası kaplama. 


Posoloji ve alım şekli:

Alım şekli: Lokal. Bir çift sterilize cımbız kullanarak, diş yuvasının tabanını yeterince kapatacak yeterli miktarda a (yaklaşık 0.20 g) uygulayın. 


Özel kullanım uyarı ve önlemleri:

Açıldıktan sonra iki yıl içrisinde kullanılmayan içerik atılmalıdır. Kapağı kullanıldıktan sonra daima kapatılmalı ve kavanoz serin ve kuru yerde saklanmalıdır.. 


Farmodinamik özellikleri:

Alvogyl kuru soketlerin (diş yuvalarının) lokal tedavisinde kullanılan antiseptik ve analjezik macundur. Butampen bileşimi macun sokete yerleştirildikten birkaç saat sonra bile etkisini sürdüren anestetik faaliyet sağlamaktadır.

Iodoform içeriği etkili bir anti-mikrobiyal faaliyete sahiptir. Öjenol bileşimi ile sağlanan aneljezik faaliyet alveolar dokuları üzerinde yatıştırıcı bir etkiye sahip olup bunların normal tedavisine yardımcı olur.

Soket içerisine yerleştirildiğinde, alvogyl lifli yapısından dolayı kolaylıkla diş çukurlarına tutunur. Hastanın dil hareketi yardımı ile kademeli olarak hastanın ya da doktorun müdahalesi olmaksızın kendi kendisine iyileşecektir.

Alvogyl uygulaması son derece kolaydır ve iyileşme sürecinin doktor tarafından izlenmesi dışında özel başka hiçbir bakım gerektirmez. 

KALSİN ALVEOGEL KURU SOKET PATI 12 GR

  • Ürün Kodu: KALSİN ALVEOGEL KURU SOKET PATI 12 GR
  • Stok Durumu: 1

Etiketler: , KALSİN, ALVEOGEL, KURU, SOKET, PATI, 12GR, DRY, SOCKET, PASTE, DENTAL, DİŞ, KANAL, ENDODONTİ, PAT, AĞRI, DENT, DENTİST, DİŞHEKİMİ, DİŞÇEKİMİ, anti-mikrobiyal, OJENOL, Zeytin, yağı, nane, yağı, sodyum, loril, sülfat, kalsiyum, karbonat, saf, su