• KALSİN CALSİN  KALSİYUM HİDROKSİT RADYOOPAK TOZ + LİKİD

KALSİN CALSİN  KALSİYUM HİDROKSİT RADYOOPAK TOZ + LİKİD 


TOZ : 10 GR 

LİKİT : 10 ML 


İÇERİK :

KALSİN RADYOOPAK HALE GETİRİLMİŞ KALSİYUM HİDROKSİT ESASLI BİR TOZDUR .

KULLANIM : DİŞ Hekimliğinde, kuafaj patı olarak, vital amputasyonda, pülpektomi operasyonlarda kanal patı olarak kullanılır. 

1/10000'lik  çözeltilerinde bile kuvvetli bir antiseptiktir. canlı dokularda etkisi bulunmazken , devital dokuları karbondioksin ve amonyağa kadar parçalar . Ortaya karbondioksit ve kalsiyum karbonatın bileşinden meydana gelen kalsiyum karbonat kalıcı dolguyu meydana getirir . Gerek hidtoksit halinde gerek karnonat halinde kalsin rezorbe edilebilir . 

Bu nedenle kalsinle doldurulmuş kanala gutta percha kanileride koymak gerekir . Ayrıca kalsin kangrenli kanallarda endikedir.

Çünkü ölü dokuları parçalayan dezenfeksiyon gücü yüksek bir materyaldir. Çok sulu hazırlanan Kalsin (kalsin sütü ) Pulpa ekstirpasyonları hemen durdurur .  Aynı karışım kanala dezenfektasyonu için de kullanılır .

kalsin taşkın kanal dolguları için endikedir . 4-5 mm çağı geçen büyüklükteki peripikal lezyonların tümüyle doldurulmasına gerek yoktur . 3 mm çapında bir taşırma yeterlidir . kalsin uygulamalarından sonra kavite uygun bir geçici veya sürekli dolgu maddesi ile kapatılmalıdır . kalsin patı radyoopak olduğu için rötgenlerde izlenebilir . 


KULLANIM ŞEKLİ :

Temiz steril , siman camı üzerinde 3-4 damla kalsin likidi ve miktarı ayarlanarak eklenen kalsin tozu siman spatülü ile karıştırılır.

(paslanmaz çelikten spatül tercih edilmelidir. )

Elde edilen pat yerine göre fulvar veya lentilo ile kullanılır .


KALSİN CALSİN KALSİYUM HİDROKSİT RADYOOPAK TOZ + LİKİD

  • Ürün Kodu: KALSİN CALSİN KALSİYUM HİDROKSİT RADYOOPAK TOZ + LİKİD
  • Stok Durumu: 5

Etiketler: , KALSİN, CALSİN, KALSİYUM, HİDROKSİT, RADYOOPAK, TOZ, LİKİD, CALCIUM, HYDROXIDE, POWDER, LIQUID, DENTAL, DİŞ, AĞIZ, KANALDOLGU, PAT, DEZENFEKSİYON, PULPA, kangren