DOĞSAN PEGELAK EMİLEBİLİR CERRAHİ İP 3/0-16MM 1/2 YUVARLAK

STOK MİKTARI VE GÜNCEL FİYAT İÇİN LÜTFEN İRTİBATA GEÇİNİZ !


PEGELAK sütürler yaşayan bir organizmaya yerleştirildiğinde o organizma tarafından emilir ve aşırı doku tahrişine sebep olmaz. Kopolimer ve kalsiyum siteratlı karışım antijen ve pirojen değildir ve emilim sırasında minimum doku reaksiyonu ortaya çıkabilir. Sütürler dokuda görüşü sağlamak için mor renk ile boyanmıştır. Ayrıca, boyanmamış tipleri de mevcuttur.

PEGELAK Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi'nin (USP) Emilebilir Cerrahi Sütürlar ve Avrupa Farmakopesinin (EP) Emilebilir Sentetik Cerrahi Sütürlar gerekliliklerine (bazı ölçülerde çapların limitleri biraz aşılması dışında) uygundur.

KULLANIM AMACI: PEGELAK genel olarak yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanmasında ve göz (oftalmik) cerrahisinde kullanılır. Kardiyovasküler ve nörolojik dokularda kullanılmaz.

Sadece tek kullanımlıktır.

KLİNİK PERFORMANS ÖZELLİKLERİ: PEGELAK ve minimum doku reaksiyonuna ve lifli bağlantı dokularının içten büyümesine sebep olur. PEGELAK sütürlerde mukavemet kaybı ve emilim kademeli hidrolizle gerçekleşir ve ayrışan glikolik ve laktik asit vücut içinde metabolize olur.

Emilim prosesi kopma mukavemetinin azalması ile başlar ve kütle kaybı ile devam eder. Hayvanlarda ve in vitro hidroliz çalışmalarında PEGELAK sütürün implante edildikten 2 hafta sonra orijinal kopma mukavemetinin yaklaşık %75'ini muhafaza ettiği tespit edilmiştir. 3. haftada, orijinal kopma mukavemetinin yaklaşık olarak %40'ı kalır. Tüm orijinal kopma mukavemeti tamamen implante edildikten 4-5 hafta içinde kaybolur. PEGELAK sütürün tamamen emilimi 56 ile 70 gün arasında tamamlanır.

KLİNİK FAYDA: Orta süreli emilebilen sütür gereken operasyonlarda yumuşak doku yaklaştırması ve/veya bağlanması. Yara iyileştirme özelliklerini geliştirir ve gereksiz doku tahrişi olmaksızın yeterli gerilme mukavemeti ve emilim sürecini koruyarak etkili bir yara kapanması sağlar.

DOĞSAN PEGELAK EMİLEBİLİR CERRAHİ İP 3/0-16MM 1/2 YUVARLAK

  • Ürün Kodu: DOĞSAN PEGELAK EMİLEBİLİR CERRAHİ İP 3/0-16MM 1/2 YUVARLAK
  • Stok Durumu: 5

Etiketler: , DOĞSAN, PEGELAK, EMİLEBİLİRCERRAHİİP, CERRAH, CERRAHİİP, İP, DİŞ, DENTAL, DENT, DENTİST, AĞIZ